title: "Outdoor Tuff OTF-61580APSUP Adjustable SUP Paddle, Silver"
brand: "outdoor tuff"
price: "₱8864"
in_stock: true
reviews_count: 8
store_origin: PH
region: Philippines
---
# Outdoor Tuff OTF-61580APSUP Adjustable SUP Paddle, Silver
**Brand:** outdoor tuff
**Price:** ₱8864
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Outdoor Tuff OTF-61580APSUP Adjustable SUP Paddle, Silver by outdoor tuff
- **How much does it cost?** ₱8864 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- outdoor tuff enthusiasts
## Why This Product
- Trusted outdoor tuff brand quality
## Features
- Adjusts from 61.5" to 80" with telescopic adjustment for a paddle that adjusts to your perfect height in seconds
- The paddle blade is efficient and aerodynamic at 9" wide by 17" long; collapses into two pieces for compact storage and transportation; floats!