brand: "ntq"
price: "₱7546"
in_stock: true
category: "Aht"
store_origin: PH
region: Philippines
---
# Replacement Remote Control Controller for LG 75UM7570PUD 75" 4K Ultra HD Smart LED TV (2019)
**Brand:** ntq
**Price:** ₱7546
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Replacement Remote Control Controller for LG 75UM7570PUD 75" 4K Ultra HD Smart LED TV (2019) by ntq
- **How much does it cost?** ₱7546 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- ntq enthusiasts
## Why This Product
- Trusted ntq brand quality
## Description
Replaced Remote Control For LG 75UM7570PUD 75&quot; 4K Ultra HD Smart LED TV (2019)   No programming or paring is needed.Just install new batteries and it is ready for use.  Compatible with below LG TV Models  OLED Model Series   W9  E9  C9  B9   NanoCell Model Series   SM99  SM95  SM90  SM86  SM81   4K UHD Model Series   UM80  UM75  UM73  UM71  UM6970     Package Content: 1X Remote Control (Batteries and User Manual Not Included)   Note: No programming or paring is needed. Install new batteries and works.. Power Supply: 2X 1.5V AA Alkaline Alkaline Battery  Package Content: 1X Remote Control