🌱 Quinoa: The Superfood Your Pantry Needs!
Cucina & Amore Quinoa Meal (Pack of 2) offers a convenient, nutritious option for health-conscious individuals. Sourced from the USA, each pack is designed for easy storage and quick meal preparation, making it ideal for busy lifestyles. Enjoy the benefits of quinoa in a versatile and delicious format.
C**E
Quick and healthy
How often do you hear QUICK, ONE THE GO and HEALTHY in the same sentence? These are perfect for work lunches or a meal on the go. Healthy and very tasty. I was surprised with how filling these are!
W**T
Not digging this flavor
I found these at my local Costco in a combo box of 2 flavors, this one Spicy Jalapeno & Roasted Peppers and the Mango & Jalapeno.I LOVE LOVE LOVE the Mango & Jalapeno, but this one no so much.The idea is the same, the sauce itself is not as impressive. I love roasted peppers normally, but this sauce is boring.
D**H
Four Stars
It's delicious, but less expensive elsewhere.
M**
Very good
Amazing tasting food
K**R
Half is missing?!
It was individually packaged because I could only purchase a single pack using EBT, rather than a 6-pack. And ummmm, the mango & roasted pepper pack is missing?! How does that even happen? I basically spent $4 on a tiny serving of plain quinoa with no flavor.
L**R
Great idea, heavy on the roasted peppers
While the Quinoa was pleasantly moist the pepper/mango topping had too much in the way of roasted peppers for my liking. I would have enjoyed more mangos. Otherwise I really like this concept and this product. It was very tasty eaten at room temperature and easy to store in one's desk at work.
B**I
Practical and tasty
So practical and tastes amazing!Been having a hard time to find healthy food I can eat in the college dorms and this is an amazing option.
E**Z
THE PRICE IS ONLY FOR ONE CUP. NOT a PACK
very bad... not the product itself. but i purchased this and it cost me $ 18.37. i thought it the $18.37 for a pack. 8 maybe 10 maybe 12??? but i got a small box with one SINGLE QUINOA MEAL. REALLY? onwe single cup meal cost me $18.37?? i havent eaten it yet but im highly pissed off i got a single serving and way over priced.
Trustpilot
2 weeks ago
3 weeks ago