title: "Goetz ZK4280-27 Violin"
brand: "goetz"
price: "₱1212"
in_stock: true
url: https://www.desertcart.ph/products/58864472-goetz-zk4280-27-violin
store_origin: PH
region: Philippines
---
# Goetz ZK4280-27 Violin
**Brand:** goetz
**Price:** ₱1212
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Goetz ZK4280-27 Violin by goetz
- **How much does it cost?** ₱1212 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- goetz enthusiasts
## Why This Product
- Trusted goetz brand quality
## Description
Premium GOETZ Chin Rest Screw for Violin. Chrome Hardware for Violin Chinrests. Easy for replacement of existing Chinrest-Screws. Barrel length 1.06 inch (27mm); minimum screw spacing 1.65 inch (42mm); maximum screw spacing 2.05 inch (52mm). Required distance of Screw-Holes in Violin Chinrest Body is 1.46 inch (37mm). Premium Portuguese cork padding.