brand: "spigen"
price: "₱2738"
in_stock: true
category: "Spigen"
store_origin: PH
region: Philippines
---
**Brand:** spigen
**Price:** ₱2738
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🖤 Armor your sound, charge without limits, carry with confidence.
## Best For
- spigen enthusiasts
## Why This Product
- Trusted spigen brand quality
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0CHGKS7HG |
| Age Range Description | Adult |
| Amazon Bestseller | #9,389 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,194 in Cell Phone Basic Cases |
| Color | matte black |
| Compatible Device Size Maximum | 0.79 Decimeters |
| Compatible Devices | Sony WF-1000XM5 |
| Compatible Phone Models | Sony WF-1000XM5 |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (1,402) |
| Enclosure Material | Metal, Thermoplastic Polyurethane |
| Form Factor | Case |
| Item Dimensions | 31 x 45 x 79 mm |